Boże Narodzenie z tradycją
Chociaż w każdym regionie naszego kraju święta Bożego Narodzenia obchodzi się uroczyście, z rozmachem, z kolędami i pastorałkami, to jednak szczególnie wyjątkowe są te celebrowane w polskich górach. Tutaj tradycja jest bardzo żywa i podtrzymywana z pokolenia na pokolenie. Boże Narodzenie bez choinki, prezentów, opłatka czy karpia? Nikt sobie takich świąt nie wyobraża. Dlatego w hotelu Czarny Potok także w okresie świąt stoi choinka, stół ugina się od tradycyjnych potraw, śpiewa się kolędy oraz pastorałki lub słucha ich w wykonaniu tenorów czy zespołu góralskiego. Tradycja jest więc zachowana, a oprawa wyjątkowo uroczysta.
W tym roku specjalnie zadbaliśmy o to, aby nasi goście poczuli się wyjątkowo. Uroczystej kolacji Wigilijnej towarzyszyć będzie muzyka na żywo oraz wizyta Świętego Mikołaja, którego worek będzie aż pękać od prezentów dla najmłodszych. Święta uwieńczy koncert dzieci, które pod okiem Moniki Dubel ćwiczyć będą wokalno muzycznie kolędy.
Święta spędzone aktywnie, nie tylko w kuchni lub przy stole, ale na nartach, sankach, w centrum SPA, na zabawach z dziećmi lub na błogim odpoczynku mogą się okazać najpiękniejszymi i najbardziej wyjątkowymi z dotychczasowych. A skoro święta Bożego Narodzenia są niezwykle rodzinne, spędzając je w górach, warto zabrać najbliższych ze sobą. I chociaż starsze pokolenie może być zdziwione pomysłem krótkiego wyjazdu właśnie w tym okresie, warto przekonać do tej idei każdego, kogo chcemy mieć blisko siebie i podzielić się z nim opłatkiem.
Klimat gór jakiego nie znasz
Polskie góry są przepiękne o każdej porze roku, ale szczególnie pod koniec grudnia i na przełomie roku, gdy pokryte są śniegiem, a miasteczka rozbłyskują tysiącami światełek, najpełniej czuje się atmosferę świąt. Spacery po skrzypiącym śniegu, zjazdy na sankach czy nartach, kuligi i ogniska, gorąca zupa lub mięsa podawane z grilla, do tego grzaniec i dźwięk skrzypiec, tworzą klimat, którego próżno szukać nad morzem, jeziorami czy w zwykłej leśnej chatce. Czas świąt warto więc wykorzystać nie tylko na obserwowanie dzikiej górskiej przyrody, ale także poznanie tutejszych mieszkańców, ich tradycji i wierzeń.
Sama Krynica-Zdrój, miasto położone w Beskidzie Sądeckim, to wymarzone miejsce na zimowy wypoczynek. W porze śniegu przyjezdni korzystają z kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką, jeżdżą na nartach, wypoczywają w lokalnych kafejkach. Przez cały rok można spotkać mieszkańców z całego świata na malowniczych szlakach turystycznych, a w samym mieście warto zwiedzić Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora w zabytkowej willi "Romanówka", napić się wody leczniczej, odwiedzić Muzeum Turystyki Górskiej albo cerkwie łemkowskie czy po prostu spacerować deptakiem, przy którym znajdują się piękne, historyczne drewniane wille, restauracje i sklepiki z pamiątkami.
Najlepsza oferta świąteczna
Czas szybko mija, a oferty świąt w górach szybko znikają za sprawą tych, którzy już docenili wyjątkową atmosferę polskich gór. Ci niezdecydowani powinni więc zdać sobie sprawę, że święta Bożego Narodzenia 2018 są tuż tuż i zrobić rezerwację. Chociaż niektórzy sądzą, że nie można spędzić prawdziwych świąt poza domem, to pamiętajmy, że atmosfera Bożego Narodzenia zależy przede wszystkim od ludzi, z którymi zasiadamy przy stole, nie zaś od miejsca. Hotel Czarny Potok oferuje pakiety rodzinne w bardzo konkurencyjnych cenach. Komfortowe pokoje, atrakcje dla dzieci w Kids Clubie czy dyskoteki dla dorosłych, przepyszne jedzenie, otwarta dla wszystkich strefa Aqua i Fitness, muzyka na żywo, to tylko niektóre zalety pobytu w tym przepięknym ośrodku. Można więc zabrać ze sobą rodziców, dziadków i dzieci, a obsługa hotelu zadba o to, by wszyscy czuli się jak w domu, wypoczywali, cieszyli sobą i jednocześnie pozostali wierni wielowiekowej tradycji. Święta Bożego Narodzenia w górach są bowiem wyjątkowe pod każdym względem i pozostawią po sobie tylko miłe wspomnienia, a każdy, kto opuszcza po nich hotel Czarny Potok, czuje się zrelaksowany, wypoczęty i już czeka na kolejne.
Sprawdź również: Sylwester w górach 2017 - specjalna oferta hotelu Czarny Potok