Wieża widokowa Krynica Zdrój - niezapomniane doznania
Wieża widokowa w Krynicy to drewniana konstrukcja o wysokości aż 49,5 metra. Atrakcja jest zlokalizowana w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Trasę do wieży śmiało możemy określić jako spacer po ścieżce w koronach drzew, za który nagrodą będzie wieża widokowa. Krynica Zdrój jest umiejscowiona w samym sercu malowniczego Beskidu Sądeckiego, dlatego spacer w koronach drzew Krynicy to niezapomniane doznania dla zmysłów. Ścieżka wznosi się stopniowo do góry, dzięki czemu mamy szansę cieszyć się pięknymi widokami na całej jej długości. Łączna jej długość to 1030 metrów. Droga do wieży widokowej poza pięknymi krajobrazami, oferuje nam również możliwość zapoznania się z otaczającą przyrodą, a także pozwala lepiej poznać historię miejsca i okolicy. Wszystko to, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym, które zostały ustawione wzdłuż całej ścieżki. Na najmłodszych turystów czeka dodatkowa atrakcja w postaci 60-metrowej zjeżdżalni, przy której znajduje się wieża widokowa. Krynica to także piękne drzewa – w drodze do atrakcji nasze oczy cieszyć będą buki, jodły czy świerki.
Krynica - spacer w koronach drzew - poznaj najważniejsze informacje
Do wieży widokowej Słotwiny (bo tak też określany jest punkt widokowy w Krynicy) prowadzi stopniowo wznosząca się ścieżka, która podpierana jest przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Konstrukcja została wykonana z drewna robinii akacjowej, dzięki czemu ścieżka jest nie tylko atrakcyjna estetycznie, ale także bezpieczna. Przy projektowaniu konstrukcji po raz pierwszy w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. W Krynicy spacer w koronach drzew jest dostępny zarówno dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, jak i dla rodziców z małymi dziećmi. Na wieżę można się dostać także nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, która została wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Obiekt funkcjonuje przez cały rok, jednak w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zostaje zamknięty. Z Krynicy Zdrój do wieży widokowej możemy dojechać komunikacją miejską. Należy wybrać autobus w kierunku Słotwiny Pętla i wysiąść obok kościoła, a następnie kierować się za znakami do Ośrodka Słotwiny Arena. Osobom jadącym samochodem, główną drogą Nowy Sącz - Krynica Zdrój polecamy skręcić w ulicę Słotwińską i podążać za znakami prowadzącymi do wieży widokowej.
Krynica Zdrój - spacer w koronach drzew i dodatkowe atrakcje
Od momentu wybudowania wieży widokowej, do Krynicy Zdrój na spacer w koronach drzew regularnie przybywają tłumy turystów. Wschód czy zachód słońca z widokiem na malowniczy Beskid to jedno z doświadczeń, które koniecznie należy dopisać do swojej listy marzeń. A jeśli już przyjdzie do realizacji tego punktu i wybierzecie się do Krynicy Zdrój na spacer w koronach drzew, to polecamy zainteresować się także okolicą miastą. Ze względu na swoje malownicze położenie i bogatą ofertę atrakcji, Krynica Górska od lat ściąga do siebie turystów z całej Polski i nie tylko. Krynica leży w samym środku łuku Karpat, a przez miasto przepływa bystra rzeka Muszynka, która wpada do Popradu. Miasto rozbudowało się wzdłuż dolin niewielkich potoków - Palenicy, Czarnego Potoku i Kryniczanki. Uroku miastu dodają również zalesione szczyty, które sprawiają, że miasto wygląda jakby było skąpane w koronach drzew.
Dla osób spragnionych głębszego relaksu, które chcą wczuć się w niesamowity klimat Krynicy Zdrój, polecamy pobyt w hotelu z basenem Czarny Potok. Bogata oferta tego wyjątkowego miejsca sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dla miłośników spokoju i osób chcących odpocząć od zgiełku miasta hotel przygotował strefę relaksu, a także nowocześnie wyposażoną strefę Spa&Wellness. Z kolei dla tych, którzy nastawieni są na aktywny wypoczynek, Czarny Potok będzie doskonałą bazą wypadową do długich spacerów i wycieczek. Obiekt zadbał również o potrzeby smakoszy – na miejscu znajdziemy przepyszny catering. Nie zabraknie również wrażeń dla miłośników muzyki na żywo, na których czekają góralskie, temperamentne rytmy.